Przedstawiamy harmonogram wyłączenia sieci 3G na poszczególnych obszarach do końca 2024.

Dla klientów M2M udostępniony został specjalny APN - IOT, w którym ruch jest odseparowany od pozostałych użytkowników sieci Orange.  Nowy punkt dostępu będzie włączany domyślnie dla nowych aktywacji.

Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej ukazał się raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2020r.

"...w przypadku dostępu mobilnego prym na rynku wiódł Orange Polska, który w 2020 r. dostarczał usługę dla 34% użytkowników." - czytamy w raporcie. Dziękujemy ;-)

Orange podjął decyzję o wyłączeniu sieci 3G oraz sieci miedzianej. Uwolnione pasma zostaną przeznaczone na rozwój sieci 4G i 5G. Proces ten potrwa 2-3 lata i ma zakończyć się w 2024 roku.

Zapraszamy Was do lektury Raportu CERT Orange Polska za 2020 rok! Słowa: pandemia, koronawirus, SARS-Cov-2, home office, a z końcem roku - szczepienia. One bezdyskusyjnie zdominowały nasze życie w 2020 roku, nie mogło ich więc zabraknąć w schematach działania cyberprzestępców.

Innowacyjna technologia łączności dla Internetu Rzeczy

LTE-M to technologia działająca w oparciu o sieć 4G Orange Polska, która dociera do 99,8% Polaków. Może obsłużyć do miliona urządzeń IoT na kilometr kwadratowy. Dzięki specjalnej konfiguracji dociera do miejsc, gdzie zasięg jest słabszy np. piwnice czy podziemne garaże.

W związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się, informujemy, że nowo zawarte umowy można odsyłać w formie elektronicznej. Wymagane oryginały prosimy w wolnej chwili odesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej jako list zwykły lub priorytetowy. Prosimy nie odsyłać dokumentów listem poleconym! Znaczki można nabyć za pośrednictwem serwisu ENVELO, po czym zwyczajnie wrzucić list do skrzynki pocztowej.

Życzymy wszystkim zdrowia i pogody ducha!

Wąskopasmowa technologia LTE Cat1 dla zastosowań telemetrycznych M2M/IoT, dostępna dla klientów Orange jako usługa testowa.