Prywatny APN Orange

APN (Access Point Name) to usługa pozwalająca na tworzenie własnej podsieci do transmisji danych w infrastrukturze operatora GSM. Podstawową zaletą rozwiązania jest większy poziom bezpieczeństwa oraz uproszczone zarządzanie.

Użytkownik samodzielnie adresuje podsieć, przypisuje prawa dostępu innym użytkownikom, ustala pulę adresów IP etc. Niektóre rozwiązania telemetryczne wymagają dostępu do zewnętrznej sieci Internet, do czego potrzebny jest stały, publiczny adres IP. Usługa taka jest kosztowna, zwłaszcza kiedy jest wymagana na dużej ilości kart SIM. Dzięki APN rozwiązujemy ten problem, ponieważ ruch może zostać skierowany na zewnątrz przez dowolne łącze internetowe. Kolejna zaleta jest odwrotna, a pozwala na zablokowanie połączeń zewnętrznych. Takie rozwiązania wymagane są w systemach przemysłowych, a także w firmach.

APN Standard

Możliwość przesyłania danych typu punkt-punkt pomiędzy terminalami o stałych adresach IP, które połączone są w sieć. Dedykowany firmie APN, który jest dostępny w sieci Orange. Możliwość korzystania z usługi poprzez urządzenia mobilne.

APN Premium

Mobilna sieć biurowa - W tym rozwiązaniu dostęp do sieci Orange  realizowany jest poprzez stałe łącze (światłowód, DSL), co eliminuje problem wąskiego gardła karty zbierającej. Ponadto rozwiązanie wykorzystuje infrastrukturę własną Klienta, co daje większe możliwości konfiguracji sieci jak i jej kontroli całej sieci.

Zewnętrzny adres IP

Static IP

Stały, zewnętrzy adres IP umożliwia bezpośrednią komunikację ze zdalnymi urządzeniami oraz tworzenie własnych, bezpiecznych sieci LAN/WAN w oparciu o tunelowanie IPSec/OpenVPN.

Zapewnienie bezpieczeństwa transmisji danych należy do użytkownika sieci. Usługa static.vpn.pl nie wprowadza żadnych ograniczeń w ruchu przychodzącym jak i wychodzącym.

VPN

Dla tych, którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów, a potrzebują sporadycznie dostępu do sieci zewnętrznych lub korzystają z usług serwerów Dynamic DNS, oferujemy bezpłatną usługę VPN. Na czas aktywnej sesji (połączenia), przydzielany jest losowo, zewnętrzny adres IP. Korzystanie z usługi VPN nie jest obarczone kompresją danych ze strony operatora. Nie ma też ograniczeń w ruchu przychodzącym jak i wychodzącym. Zapewnienie podstawowego bezpieczeństwa systemu leży w interesie użytkownika.

Oferta urządzeń do obsługi prywatnych sieci APN

Draytek V2927L

Wydajny router WAN/WWAN wyposażony w modem LTE Cat.6. Przystępne cenowo rozwiązanie do obsługi prywatnych sieci APN oraz VPN. Urządzenie wspiera tunelowanie GRE over IPsec, które jest wymagane do zestawienia bezpiecznego połączenia z siecią Orange, do obsługi prywatnego APN w wersji Premium. Ponadto urządzenie zapewni sprawne działanie lokalnej sieci firmowej, pracę zdalną oraz łączenie oddziałów firmy we wspólną sieć WAN.

Właściwości:
 • 60 000 sesji,
 • NAT 800 Mbps,
 • Modem LTE Cat. 6 (obsługa pasma B8 i B20),
 • 2x WAN, 8x podsieć LAN,
 • Możliwość finansowania w ramach subsydiów.

Karta katalogowa | Deklaracja zgodności RED

Draytek V3910

Router WAN  przeznaczony do obsługi sieci o dużej przepustowości. Vigor 3910 wyposażony jest w cztero-rdzeniowy procesor, 4 przełączalne interfejsy LAN/WAN, 2 interfejsy 10G SFP+ i 2 interfejsy 2.5G Ethernet. Urządzenie polecamy do obsługi pojemnych sieci APN oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest obsługa dużej liczby szyfrowanych tuneli VPN.

Właściwości:
 • 1 000 000 sesji,
 • NAT 9,4 Gbps,
 • Obsługa 500 tuneli VPN,
 • 200x SSL VPN + OpenVPN,
 • 2x10G SFP+, 2x 2.5G Ethernet, 4x 10/100/1000 ETH, 4x GbE  RJ-45,
 • Możliwość finansowania w ramach  subsydiów.

Karta katalogowa | Deklaracja zgodności CE/RED

zapytanie ofertowe

Zapotrzebowanie na router do obsługi APN (opcjonalnie)

Jaka jest suma 6 i 6?